علت خاک دادن جاروبرقی

علت خاک دادن جاروبرقی : علت خاک دادن جاروبرقی چیست؟ چرا مقداری از گرد و غبار از جاروبرقی خارج می شود؟ برای رفع خاک دادن جاروبرقی چه راهکاری پیشنهاد می شود؟ درواقع جاروبرقی ابزاری مهم برای حفظ استانداردهای نظافت در خانه شماست. اکثر جاروبرقی ها مکانیسم مشابهی را دارند که گرد و غبار را از کف و سطوح مختلف جمع می کنند. یکی از رایج ترین علت خاک دادن جاروبرقی می توان به مسدود شدن لوله جاروبرقی و پر شدن کیسه جاروبرقی اشاره کرد. برای بررسی مسدود شدن جاروبرقی باید سه مکان را چک کنید که غالباً گرفتگی دیده می شود: پشت غلتک برس، لوله جاروبرقی و مجرای خروجی لوله. همچنین ممکن است لازم باشد فیلتر را تمیز کنید. اگر فیلتر کثیف باشد، احتمال دارد که خاک را به بیرون جاروبرقی منتقل کند. در صورتی که پاکت جاروبرقی پر شده باشد، با خالی کردن پاکت جاروبرقی یا تعویض پاکت جاروبرقی می توانید این مشکل را حل کنید.

علت خاک دادن جاروبرقی

برای بررسی علت خاک دادن جاروبرقی چند احتمال بارز را بررسی می کنیم تا بتوان این مسئله را حل کرد. در ادامه با ما همراه باشید:

مسدود شده لوله جاروبرقی

یک دلیل کلیدی که باعث می شود جاروبرقی شما به جای مکش گرد و غبار، خلک را خارج کند تغییر جریان هوا است. غالباً  این امر در اثر وارد شدن بقایای بزرگ مانند سکه ای که روی زمین افتاده به جاروبرقی است که لوله را مسدود می کند، ایجاد می شود.

پر شدن پاکت جاروبرقی

یکی دیگر از احتمالاتی که باعث خاک دادن جاروبرقی می شود این است که پاکت جاروبرقی کاملاً پر شده باشد. وقتی کیسه جاروبرقی خیلی پر باشد، باقی گرد و غبار را از خود خارج می کند. بهترین راه حل، #خرید_پاکت_جاروبرقی یکبار مصرف است که با پر شدن پاکت جاروبرقی، پاکت را از درون دسنگاه جدا کرده و در سطل زباله بیندازید.

علت خاک دادن جاروبرقی

علت خاک دادن جاروبرقی

تعویض فیلتر جاروبرقی

قسمت بالای جاروبرقی  را برای دسترسی به فیلترها بردارید. فیلتر هایی که کثیف باشند یا کهنه و پاره شده باشند، به  هدایت خاک به خارج از دستگاه جاروبرقی و خاک دادن جاروبرقی کمک می کنند.

از این رو یکی از علت خاک دادن جاروبرقی را می توان کثیف بودن فیلتر ها دانست. البته از آثار کثیف بودن فیلتر جاروبرقی می توان به کم شدن قدرت مکش جاروبرقی نیز اشاره کرد.  برای تمیز کردن فیلتر جاروبرقی باید فیلتر را از دستگاه جدا کرده و با آب معمولی آن را بشورید و تا 12 ساعت بگذارید تا کاملا خشک شود.

جارو کردن هر نوع کثیفی با جاروبرقی

همه می دانیم که دستگاه جاروبرقی برای تمیز کردن گرد و غبار روی زمین خانه تولید شده است و خشک کردن زمین خیس و جمع کردن خاک های ساختمانی باعث آسیب به پاکت جاروبرقی می شوند که در نتیجه آن باعث خاک دادن جاروبرقی می شود.

در صورتی که محیطی خیس در اطراف ظرف شویی را جارو کشیدید، بهتر است پاکت جارو برقی یکبار مصرف را عوض کنید. هم چنین تمیز کردن سطح پر از خرده شیشه می تواند باعث آسیب و پارگی در پاکت جاروبرقی شود که در ایجا نیز نیاز به تعویض پاکت جاروبرقی وجود دارد.

تطابق نداشتن تنظیمات دستگاه و جنس فرش و ارتفاع مناسب آن ها

باید تنظیمات جاروبرقی را با توجه به جنس فرش انتخاب کنید. خوشبختانه با ظهور انواع جارو برقی های جدید و مدرن، می توان تنظیمات جاروبرقی را با توجه به جنس فرش یا سطح تغییر داد تا جارو کشیدن و تمیز کردن سطح راحت تر شود. هم چنین زمانی که ارتفاع جارو با فرش مناسب نباشد نیز ممکن است جاروبرقی به خوبی کار نکند و موجب خاک دادن جاروبرقی شود.

خرابی تسمه جاروبرقی

اگر تسمه جاروبرقی خراب شود یا بشکند، مکش جاروبرقی دچار اختلال می شود و گرد و خاک به درستی به سمت پاکت جاروبرقی هدایت نمی شوند. از دیگر نتایج خراب شدن تسمه جارو برقی می توان به کاهش قدرت و مکش جاروبرقی اشاره کرد.

خرید پاکت جاروبرقی

اگر جاروبرقی شما با کیسه جاروبرقی کار می کند، #خرید_پاکت_جاروبرقی از مهم ترین دغدغه های شماست. برای خرید پاکت جاروبرقی باید به برند جارو برقی و اندازه دستگاه توجه کنید. انواع پاکت جاروبرقی در بازار و سایت های معتبر وجود دارد که می توانید با مراجعه به فروشگاه های اینترنتی برای خردی پاکت جاروبرقی اقدام کنید.

راه های رفع خاک دادن جاروبرقی

برای رفع خاک دادن جاروبرقی توصیه می کنیم که به صورت دوره ای پاکت جاروبرقی را تعویض یا تخلیه کنید. اگر پاکت جاروبرقی خیلی نازک باشد نیز باعث تشدید این موضوع می شود. بنابراین با #خرید_پاکت_جاروبرقی مناسب از فروشگاه های اینتر نتی معتبر، این مشکل را به طور کل حل کنید.

از دیگر راه های جلوگیری از خاک دادن جاروبرقی این است که قبل از روشن کردن جاروبرقی مجاری مکش جاروبرقی را چک کنید تا از مسدود نبودن آن اطمینان پیدا کنید. تنظیم ارتفاع و تطابق جنس فرش و نوع مکش نیز از مواردی است که قبل از شروع کار با جاروبرقی باید چک شود که باعث خاک دادن جاروبرقی نشود.

خاک گرفتن موتور جاروبرقی

موتور جاروبرقی قطعه مهمی در ساختار جاروبرقی است که با کمک فن جاروبرقی باعث گردش هوا و تمیز کردن سطوح می شوند. در صورت خاک گرفتن موتور جاروبرقی، عملکرد جاروبرقی مختل می شود که باید با مراجعه به نمایندگی ها مجاز، برای تمیز کردن موتور جاروبرقی اقدام کنید.

علت کم شدن مکش جاروبرقی

علت کم شدن مکش جاروبرقی را ابتدا می توان در پر بودن کیسه جاروبرقی جست جو کرد. وقتی پاکت جاروبرقی به حد کافی پر شده باشد، با کاهش مکش جاروبرقی مواجه می شویم که با خرید پاکت جاروبرقی و تعویض آن، این مسئله حل می شود.

گرفتگی اتصالات یا لوله های جاروبرقی را نیز باید برای یافتن علت کاهش مکش جاروبرقی بررسی کنید. زمانی که خرطوم جاروبرقی و مجاری عبور گرد و خاک مسدود شده باشد، مکش جاروبرقی کم خواهد شد.

ترک برداشتن یا شکستن قطعات درون جاروبرقی در اصر ضربه دیدن نیز می توان بعث کم شدن مکش جاروبرقی شود. علت این موضوع این است که با ترک برداشتن قسمت هایی از جاروبرقی، جاروبرقی هوا می کشد و مکش جاوربرقی کم می شود.

خاک گرفتن و کثیف شدن فیلتر جاروبرقی نیز از علت های مهم کم شدن مکش جاروبرقی است که باید با شستن قیلتر جاروبرقی این مشکل را حل کرد.

چگونه فیلتر جاروبرقی را تمیز کنیم

برای تمیز کردن فیلتر جاروبرقی بهتر است ابتدا دفترچه راهنمای جاروبرقی را مطالعه کنید. اما به طور معمول برای تمیز کردن فیلتر جاروبرقی، آن را با آب می شویند و در فضای آزاد قرار می دهند تا به طور کامل خشک شود. حواستان باشد که حتما زمان بدهید تا فیلتر کاملا خشک شود. زیرا در غیر اینصورت ممکن است به جاروبرقی شما آسیب وارد کند.

شستن موتور جاروبرقی

موتور جاروبرقی قطعه مهمی در جاروبرقی است. برای تمیز کردن موتور جاروبرقی باید توجه کنید که نباید  حتی یک قطره آب وارد آن شود. برای از بین برد گر و غبار روی موتور جاروبرقی توصیه می وشد که با یک دستمال مرطوب اطراف موتور را تمیز کنید و هیچ گاه برای شستن موتور جاروبرقی اقدام نکنید.

در صورتی که کمی آب وارد دستگاه شود، ممکن است باعث خراب شدن دستگاه شود. چه بسا که با وراد شدن کمی آب از طریق لوله و مکش به طرف کیسه جاروبرقی، باید سریعا جاروبرقی را خاموش کرده و پاکت جاروبرقی را خارج کنید.

چه عواملی باعث سوختن جارو برقی میشود

وارد شدن مایعات به داخل جاروبرقی و خیس شدن پاکت جاروبرقی

کار کردن بیش از حد و ساعت های متمادی با جاروبرقی

پر بودن کیسه جاروبرقی برای مدت طولانی

خراب شدن فن موتور جاروبرقی

کثیف بودن فیلتر جاروبرقی

پاره شدن یا شکستن تسمه جاروبرقی

#خرید_پاکت_جاروبرقی با قیمت مناسب

فروشگاه های اینترنتی زیادی وجود دارند که می توانید برای #خرید_پاکت_جاروبرقی به آن ها مراجعه کنید. برای خرید پاکت جاروبرقی باید در نظر داشته باشید که پاکت های جاروبرقی دائم نیاز به تعویض دارند هم چنین قابل شست و شو هستند که کاملا به صرفه است. اما اگر نمی خواهید درگیر خالی کردن پاکت جاروبرقی شوید و به مشکلات حساسیتی فکر می کنید، می توانید با خرید پاکت یکبار مصرف جاروبرقی با قیمت مناسب، این مسئله را حل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *